CSALÁDOM

 

1997/11/14-én férjhezmentem GERGEN GYŐZŐ-höz, aki a FAMOS Bútorgyárnál dolgozik, mint bútorszerelő. 1999/02/09-én megszületett a segítőkész kislányom ANDREA (1 kép). 2002/09/29-én megszületett az állatbarát kisfiam SZABOLCS (2 kép). Mondhatom, hogy egy teljes család vagyunk (3 kép).

A tulajdonságaimat a kislányom is örökölte, már Ő is gyűjtöget (szalvéta, naptár stb.).

 

1 kép

2 kép

3 kép

Szabadidőnkben felhúzzuk a “világjáró bakancsot”, mint a kisfiam (4 kép) és elmegyünk kirándulni, a természet szépségeit élvezni. Legutóbbi nagyobb kirándulásunk a MAROSVÁSÁRHELYI ÁLLATKERTBEN volt (5 kép), ahol megcsodáltuk az állatvilág jó néhány faját.

 

4 kép

5 kép

6 kép

Egy nagyanyáink idejéből való igazi családi téli ünnepünk a disznóvágás, amikor összegyűlünk testvérekül, rokonokul, szomszédokul és együtt, beszélgetve, nevetgélve feldolgozzuk a levágott állatot. Egy pár szó a hagyományunkról. Pirkadatkor megérkeznek a disznófogók és egy kispohárnyi lélekmelegítő után, megfogják és leszúrják a disznót. Csak a legügyesebb ember (a felkért mészáros) végezheti ezt a műveletet. Utána jön a szalmával való perzselés, pucolás-mosás (6 kép) és a feltrancsírozás. Eközben az asszonyok egyrésze elkészíti a lecsipecsit, a puliszkát az ebédhez. A másik része a belsőségeket felteszi főni, megtisztítják a beleket. Az ebéd után az asszonyok nekifognak elkészíteni a vérest, májast, kolbászt, tekercshúst, kocsonyát, disznófősajtot, míg a férfiak besózzák a füstölésre szánt húsokat, szalonnát. Közben elkészül a káposztalé leves, kifőzik a feltöltött hurkákat. Este, pedig amikor minden munkát elvégeztek jön a disznótoros vacsora és a maskarások. Megjegyzem, hogy a férjemnek is pótmestersége a mészárosság.