Úton az új otthon felé

 

 Ha egy mód van rá, ne szállítassa házhoz a kölyköt.  A ládában való szállítás olyan sokkot okozhat a kutyának, amely egész életére kihathat. Ugyanakkor már az első autós útdöntő abból a szempontból, hogy a kölyök a későbbiekben jó „autós ” lesz-e vagy sem. Nem ajánlatos indulás előtt néhány órával enni adni a kutyának. Hosszabb útra vigyen egy tálkát és egy üveg vizet is, hogy a pihenőknél megitathassa a kutyust. Beszéljen sokat a kölyökhöz, hogy ne érezze magát elhagyatottnak. A kölyköt nyolc hetes korában szokás hazavinni. Ekkor már megkapta az első védőoltást, hozzászokott az önálló étkezéshez.

A fajtiszta kutyák törzskönyvel rendelkeznek ami annyit jelent, hogy a családfája visszavezethető nagy, déd, ükszülők fajtisztaságára is.

A hálóhely a kölyköknek egy nyugodt sarkot jelent ahol nincs húzat, ahová zavartalanul visszavonulhat.  A kiskutyáknak sok alvásra van szükségük akik csak evés és rövid játék céljából szakítják meg alvásukat.

Azok a kis kutyák akik mozgalmas családban élnek és nem tudnak visszavonulni, ezért állandóan ébren vannak, kevésbé fejlődnek és idegesek lesznek. A kutya vacka mintegy húsz centiméter magas lábakon álló farács legyen. Erre a farácsra jön a matrac, amelynek huzata cserélhető, mosható. A fekhely akkora legyen, hogy a kiskutya felnőtt korában is, nyugodtan végignyújtózhasson rajta. A fekvőhely ne legyen közel fűtőtesthez, mert a colliknak hosszú a szőre és a túlzott meleg árt a szőrzetnek.

 

 

A kutya etetőhelye kezdettől fogva ki kell legyen jelölve.  A padló legyen könnyen tisztán tartható, mert a kutya szeret turkálni az ételben.

Két külön tálkára van szükség, külön a víznek és az ételnek.

A kiskutyát azzal az előfeltétellel érdemes tartani, ha az állat nem marad több órán át egyedül, és ha tágas a lakás, vagy kertes ház áll rendelkezésünkre.